Bu yıl 94. yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri 28 Ekim 2017 Cumartesi günü saat 13.00' de Şehit Hüseyin Albaşgil Ortaokulu bahçesinde bulunan Atatürk Büstüne çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
        Cumhuriyet Bayramı Kutlama programı 29 Ekim 2017 Pazar günü saat 9:30 - 9:50 arasında Karatay Kaymakamı Sayın A. Selim PARLAR’ ın Kaymakamlık makamında tebrikatları kabul etmesinin ardından Kutlama programı Şehit Hüseyin Albaşgil İlköğretim Okulu konferans salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı.
        Programa Karatay Kaymakamı Sayın A. Selim PARLAR, Belediye Başkanı Ahmet KISA, daire amirleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Kaymakam A. Selim PARLAR beraberinde Belediye Başkanı Ahmet KISA  Halkın ve Öğrencilerin bayramını kutladı. Kaymakam Sayın A. Selim PARLAR günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Öğrencilerin hazırlamış olduğu Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri ile sona erdi.